Lider Sürücü Kursu

ESKİ EHLİYETLER YENİLENECEK

Lider Sürücü kursu kurucusu Gökhan TAŞAL Yeni ehliyet sistemine geçilmesi ile birlikte eski ehliyetlerin yenilenmesi gerekiyor. Ehliyet yenileme işleminin tarihi geçirildiği takdirde idari para cezası veriliyor. Ehliyet yenilemek için öncelikle randevu alınması gerekiyor. Ehliyet yenileme randevusu Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü üzerinden internet sitesi veya ilgili tlf numarası 199 arıyarak randevunuzu oluşturabilirsiniz.

Ancak ehliyet yenileme işlemi için bazı belge ve evrakların önceden hazırlanarak randevu saatinde götürülmesi gerekiyor. Ehliyet ücretinin de randevu zamanından önce yatırılması şartı var. Ehliyet yenilme ücreti her yıl değişiklik gösteriyor.Ehliyet yenileme işlemi için gerekli belgeler(Sürücü Sağlık Raporu-3.Adet Biyometrik Resim-Eski Ehliyetiniz ve Başvuru Ücret Dekontu)

Lider Sürücü kursu&Src Eğitim Merkezi kurucusu Gökhan TAŞAL sözlerine Ehliyetini yenilemek isteyenler için son başvuru tarihi 31 Aralık 2022 olarak belirlendi.Bu tarihe kadar eski ehliyet kullanabilir. Ancak söz konusu tarihten sonra eski tip ehliyetler geçerli olmayacak dedi. Ehliyet yenileme randevusu Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü internet sitesi nvi.gov.tr üzerinden veya ALO 199 hattından alınabiliyor.

Yoğunluk yaşanmaması ve cezai müediye ile karşılaşmamak için için eski tip ehliyetli vatandaşlarımızın bir an önce yeni tip ehliyet muracaatlarını gerçekleştirmeleri gerekmektedir.